czwartek

Aktualności

Cenne zwycięstwo!!!

• autor: Wojtek10, 2012-05-13 21:45

W XXVI kolejce rozgrywek o mistrzostwo klasy "O" Róża pokonała w Kowalowie miejscową Zorze 0:1(0:0)

Mecz rozpoczął sie głównie od walki w środku pola żaden z zespołów nie chciał zaryzykować nie brakowało ostrych starć. Pierwszą groźną sytuacje stworzyli sobie nasi zawodnicy w 12 min. w świetnej sytuacji znajduje się Mateusz Rosiak jednak z 5 metrów trafia jedynie w bramkarza. Kolejne minuty to nadal przewaga Róży groźnie było pod bramką Zorzy po stałych fragmentach gry. Kowalów pierwszy groźny strzał oddał w ok 20 min . jednak obok słupka. 27 min. Wojtek Motyk z lewej strony dogrywa do Maćka Matusiaka ten przyjmuje piłkę na 10 metrze jednak uderza w bramkarza. Kolejne minuty to wyrównana gra. 33 min. Rafał Kloc do Wojtka Motyka ten uderza z ok 20 metrów jednak obok bramki. Ostatnie minuty w pierwszej części gry to przewaga gospodarzy i groźne uderzenia na szczęście przechodzą obok bramki. Do przerwy wynik sie nie zmienia 0:0! Druga połowa to od początku przewaga Róży jednak brakuje ostatniego zagrania. 54 min. Wojtek Motyk dostaje piłkę na lewej stronie stara się zagrać do Jarka Kowalcze jednak zbyt lekko i piłkę wybija obrońca. 63 min. Jarek Kowalcze z prawej strony mocno na drugą stronę boiska tam do piłki dochodzi Wojtek Motyk dośrodkowanie na 6 metr do Maćka Matusiaka a ten strzałem głową strzela gola na 0:1! Po tej bramce gospodarze rzucili sie do odrabiania strat jednak brakuje im pomysłu na sforsowanie defensywy gości. Róża wyprowadza kontry. 74 min. rzut rożny dla Róży Wojtek Motyk ostro na pierwszy słupek uderza głową Rafał Kolc jednak tuż nad poprzeczką. 76 min. Groźne uderzenie zawodnika Zorzy na słupek paruje Tomasz Błażuka. Kolejne minuty to chaotyczne dośrodkowania Kowalowa z których zbyt wiele nie wynika.82 min. Maciek Matusiak uderza z 16 metrów piłka po obrońcy jednak wychodzi na rzut rożny. Końcówka spotkania i Róża oddala grę od swojej bramki 90 min. Przed polem karnym faulowany jest Wojtek Motyk i sędzia pokazuje drugą żółtą kartkę obrońcy gospodarzy . Z rzutu wolnego uderza Marcin Awiżeń jednak trafia tylko w boczną siatkę. Do końca wynik już się nie zmienił i Róża odnosi cenne zwycięstwo w Kowalowie. Brawa za walkę i ważne punkty dla naszych piłkarzy ;) Oby tak dalej ;)