środa

Aktualności

Derby ponownie dla Róży!!!

• autor: Wojtek10, 2012-05-27 09:44

W XXVIII kolejce rozgrywek o mistrzostwo klasy "O" Róza pokonała w Derbach SHR Wojcieszyce 1:2(0:1)

Od początku spotkania widać było że stawka tego pojedynku jest olbrzymia i nikt tu nikomu nie będzie odpuszczał. Pierwsze minuty i od razu zarysowuje się przewaga Róży nasi zawodnicy wygrywają pojedynki na skrzydłach i sieja sporo zamieszania pod bramką gospodarzy. Pierwsze groźne uderzenie to 10 min. Spotkania uderza Mateusz Rosiak jednak bramkarz miejscowych broni. 16 min. Mateusz Rosiak przedziera się w pole karne zagrywa na 14 metr piłka jeszcze odbija się od obrońcy i trafia pod nogi Wojtka Motyka a ten pięknym strzałem z pierwszej piłki nie daje szans golkiperowi gospodarzy 0:1! Kolejne minuty to lekka przewaga SHRu kilka groźnych strzałów które albo przechodzą obok bramki albo pewnie broni Tomek Błażuk. 26 min. Wojtek Motyk naciska obrońcę Wojcieszyc ten stara się zagrać mocno na drugą stronę piłkę odbija jednak nasz zawodnik i nie wiele brakowało by futbolówka wpadła za plecy zaskoczonego bramkarza. 32 min. i przewrotką z ok 15 metrów uderza Łukasz Kowalczyk jednak ponownie broni bramkarz. 35 min. I tym razem mamy mnóstwo szczęścia daniel tabaka uderza piłka zmierza do bramki jednak Janek Boczko wybija ją z przed linii bramkowej. 39 min. i podobna sytuacja i tym razem Krzysiek Toporowski ratuje zespół od utraty gola. 43 min. Łukasz Kowalczyk oddaje strzał jednak pewnie broni golkiper SHRu. Do przerwy wynik nie ulega zmianie 0:1! Druga część spotkania SHR rozpoczął od ataków jednak nic konkretnego z nich nie wynikało. 53 min. W dogodnej sytuacji znajduje się Wojtek Motyk jednak zbyt lekko uderza i pewna interwencja Mateusza Purola. 60 min. Kontuzjowany Wojtek Motyk opuszcza boisko w jego miejsce Jarek Kowalcze. 64 min. W sytuacji sam na sam znajduje się Łukasz Kowalczyk jednak bramkarz broni. 69 min. Marcin Awiżeń zagrywa na 11 metr do Jarka Kowalcze ten uderza lewą nogą i podwyższa wynik na 0:2! 74 min. Jarek Kowalcze wpada w pole karne strzela silnie z ok 9 metrów jednak piłka trafia w słupek. 76 min. Zawodnik SHRu wpada w pole karne i trafia w słupek. SHR atakuje jednak dobrze spisuje się nasza defensywa. 86 min. Daniel Tabaka przyjmuje piłkę w polu karnym i spokojnym strzałem zdobywa bramkę 1:2! Wojcieszyce starają się jeszcze zaatakować jednak brakuje ostatniego podania. Róża umiejętnie utrzymuje się przy piłce na połowie rywala. Do końca wynik nie uległ zmianie i ponownie Róża cieszy się ze zwycięstwa w Derbowym pojedynku. Brawa za walkę i jakże cenne punkty. Zatem w gminie rządzi Róża :)