piątek

Aktualności

Róża rządzi w Gminie!!!

• autor: Wojtek10, 2015-05-04 12:27

W rozegranym meczu XIX kolejki rozgrywek o mistrzostwo klasy "A" Róża w meczu Derbowym na własnym boisku pokonała SHR Wojcieszyce 3:2(1:0)

Początek spotkania to dość nerwowa gra i typowe badanie się na wzajem. Jednak w mecz trochę lepiej weszli goście to oni starali się zagrażać naszej bramce atakując skrzydłami. Po kilku min do głosu zaczęła dochodzić Róża! 10 min. Zamieszanie pod bramką gości uderza Jacek Wieczorek jednak broni bramkarz przyjezdnych. 13 min. Z rzutu rożnego bezpośrednio omal nie zaskoczył golkipera Wojcieszyc Wojtek Motyk z trudem paruje silne dośrodkowanie. 19 min. Jan Boczko zagrywa kapitalną piłkę za linie obrońców do Jacka Wieczorka ten wpada w pole karne i z ok 13 metrów silnym strzałem z ostrego kąta pakuje piłkę w okienku bramki 1:0! Po tej bramce SHR ruszył do odrabiania strat a nasi zawodnicy wyprowadzali groźne kontry. 27 min. Zawodnik gości uderza silnie z rzutu wolnego z ok 30 metrów jednak dobrze broni Jacek Nowak. Nie brakuje ostrych starć po obu stronach. 36 min. Strzał zawodnika SHRu przelatuje nad poprzeczką. 43 min. Faul pod polem karnym gości zawodnikowi z Wojcieszyc puściły nerwy i uderzeniem głową powala na boisko Wojtka Motyka sędzia pokazuje czerwoną kartkę za atak bez piłki a naszemu zawodnikowi daje żółtą kartkę a że to była druga żółta kartka to obaj kończą udział w tym spotkaniu. Gramy po 10! Do przerwy już nic się nie wydarzyło i Róża schodzi na przerwę z jednobramkowym prowadzeniem. Druga połowa kapitalnie rozpoczyna się dla Róży 47 min. Paweł Sowała wpada w pole karne zagrywa do niepilnowanego Marcina Awiżenia na 6 metr a ten pewnym strzałem podwyższa prowadzenie 2:0! Róża stara się grać daleko od swojej bramki. 53 min. Jacek Wieczorek uderza jednak broni bramkarz. 60 min. Faul na zawodniku SHRu na 18 metrze do piłki podchodzi stały egzekutor rzutów wolnych i pięknym strzałem nad murem nie daje szans naszemu golkiperowi na skuteczną interwencję 2:1! 67 min. Mateusz Filak do Marcina Awiżenia ten będąc na 20 metrze i widząc wysuniętego bramkarza pięknym lobem zrywa pajęczynę z okienka bramki 3:1! 71 min. Jacek Wieczorek w dogodnej sytuacji uderza z ok 15 metrów jednak piłka trafia w poprzeczkę. SHR jeszcze stara się odpowiedzieć strzały z dystansu przechodzą obok bramki. 75 min. W polu karnym faulowany jest zawodnik przyjezdnych sędzia nie ma wątpliwości rzut kany! Zawodnik miejscowych uderza technicznie i mamy 3:2! Wojcieszyce jeszcze starają się zaatakować jednak brakuje im pomysłu na sforsowanie mądrze grającej naszej defensywy. Do końca wynik już nie ulega zmianie i to Róża po raz kolejny okazuje się lepsza w Derbowym pojedynku. Brawo za walkę wreszcie po serii słabych meczy nasz zespół pokazał charakter! Oby to był dobry prognostyk na kolejne mecze ;)