Zwycięstwo na inauguracje!!!

• autor: Wojtek10, 2017-08-21 15:18

W rozegranym meczu I kolejki rozgrywek o mistrzostwo klasy "A" Róża pokonała w Janczewie miejscową Iskrę 1:2(1:1).

Początek spotkania to głównie badanie się na wzajem. Szybko można było zobaczyć że to nasz zespół jest lepszy piłkarsko dłużej utrzymywaliśmy się przy piłce a Iskra większość akcji grała długim zagraniem od środkowych obrońców. 9 min. Strzał zawodnika Iskry obok bramki. 12 min. Hubert Brudz uderza głową z ok 14 metrów jednak bramkarz broni. 18 min. Uderzenie z ok 16 metrów Huberta Brzudza broni przed siebie bramkarz do piłki dopada Krzysiek Grabowski i pakuje ją w siatce jednak sędzia liniowy dopatruje się pozycji spalonej. 22 min. Groźny strzał zawodnika iskry z ok 20 metrów broni Jacek Nowak. 27 min. Wrzutka zawodnika Iskry na 9 metr a tam niepilnowany zawodnik pakuje głową piłkę w siatce 1:0! Na Różę strata bramki podziałała mobilizująco. 30 min. Świetne zagranie Krzyśka Toporowskiego do Krzyśka Grabowskiego ten wykorzystuje błąd stopera Iskry wychodzi sam na sam i technicznym strzałem przerzuca wychodzącego bramkarza piłka odbija się od słupka i ląduje w siatce 1:1! Róża nadal atakuje! Seria rzutów rożnych dla naszego zespołu (5 z rzędu) jedno z dośrodkowań Wojtka Motyka kończy się groźnym strzałem Krzyśka Grabowskiego który z linii bramkowej wybija obrońca. 40 min. Strzał z rzutu wolnego Krzyśka Grabowskiego przechodzi tuż nad poprzeczką. Do przerwy wynik nie ulega zmianie 1:1! Drugą połowę nieco żwawiej rozpoczęli gospodarze 53 min. Groźny strzał przechodzi obok słupka. 58 min. Strzał Wojtka Motyka blokuje obrońca. 65 min. Strzał zawodnika Iskry broni Jacek Nowak. 73 min. Krzysiek Grzywacz przejmuje piłkę i uderza z ok 22 metrów silny strzał tuż przy słupku ląduje w siatce 1:2! Iskra stara się zaatakować groźne dośrodkowania z którymi dużo pracy mieli nasi defensorzy. 80 min. Rzut wolny dla naszego zespołu uderza Wojtek Motyk jednak bramkarz paruje strzał na rzut rożny. 84 min. Głową z 8 metrów uderza zawodnik Iskry tuż nad poprzeczką. 89 min. Rozpaczliwe ataki Iskry strzał po zamieszaniu pod bramką obok słupka. Do końca wynik nie ulega już zmianie i to Róża może się cieszyć z dobrej inauguracji sezonu! Mecz na pewno nie należał do łatwych tym bardziej cieszy pełna pula punktowa. Brawo za walkę i jedziemy dalej ;)

Stal - Róża 2:1